Twoja ciąża po 18 tygodniach

Tydzień 18 ciąży sprawia, że ​​płód zaczyna ziewać i czkawkę. Jest to etap ciąży, na którym brzuch ciąży stanie się bardziej oczywisty.

Wombet płynie dalej z obszaru miednicy w tym tygodniu, a talia będzie się kurczyć, gdy macica będzie się przesuwać do brzuch.

Chociaż jest to 18. tydzień ciąży, może nie minąć dokładnie 18 tygodni od poczęcia. Większość ludzi nie wie dokładnie, kiedy nastąpiła poczęcie, więc liczą się z „Dnia 1”, który jest pierwszym dniem ostatniego okresu przed ciążą.

Ta funkcja jest częścią serii artykułów na temat ciąży . Zapewnia podsumowanie każdego etapu ciąży, czego się spodziewać, i wgląd w to, jak rozwija się twoje dziecko.

Spójrz na inne artykuły z serii:

 • Pierwszy trymestr: zapłodnienie, implantacja, tydzień 5, tydzień 6, tydzień 7, tydzień 8, tydzień 10, tydzień 11, tydzień 12.
 • Drugi trymestr: tydzień 13, tydzień 14, tydzień 15, tydzień 15 , Tydzień 16, tydzień 17.

Jednym z najbardziej zauważalnych objawów na tym etapie ciąży jest poczucie zawroty głowy i zawroty głowy po staniu zbyt szybko.

Macica może naciskać na tętnicę i spowolnić przepływ krwi. Oznacza to, że kiedy kobieta, która jest około 18 tygodni w ciąży, siedzi pionowo lub szybko wstaje, pośpiech krwi może powodować zawroty głowy.

Wombom wymaga również dużej objętości krwi, aby utrzymać płód, co może powodować sporadyczne uczucia zawroty głowy.

Jednak ciało wytwarza dodatkową krew podczas ciąży, aby to zrekompensować. Aby wspierać zwiększoną objętość krwi, upewnij się, że spożywasz pokarmy bogate w żelazo i pijesz dużo płynów.

Możesz również odczuwać bóle z tyłu, ponieważ rosnący płód i macica mogłyby cię spowodować Aby zmienić środek grawitacji do przodu i wywierać stres na kręgosłupie.

Możesz jeszcze nie zauważyć dużego przybierania na wadze, ponieważ ludzie przybierają największą wagę po 20 tygodniach ciąży. The amount a person gains is usually between 22 and 28 pounds (lb) during pregnancy, but this depends on an individual’s body mass index (BMI) at the beginning of a pregnancy.

Hormones

Hormony będą przygotowywać biodra do dostawy, czyniąc je luźniej.

Rozwój dziecka

Płód waży teraz około 8 do 9 uncji (Oz) i mierzy około 9 cali od korony do zad. Są mniej więcej wielkości rachunku dolara.

W tym czasie zaczniesz odczuwać poruszanie się dziecka. Na początku będzie się wydawać trzepotliwym lub bulgoczącym. Jednak nie jest to ustalony tydzień początkowy ruchu płodu i możesz nie odczuwać żadnych ruchów przez kolejne 2 tygodnie.

Płód nauczy się teraz ziewać i czkawkę, a możesz być w stanie nawet być w stanie Poczuj, że ruch czkawki.

Płody żeńskie będą rozwijać własne rurki macicy i jajowód, a płody męskie mogą mieć widoczne zewnętrzne genitalia na tym etapie ciąży, chociaż może to być trudne do zobaczenia.

W miarę rozwoju układu nerwowego płodu, mieliny, osłona ochronna, która pokrywa komórki nerwowe, teraz tworzy.

rzeczy do zrobienia

między 18 a 20 tygodniami ciąży, Lekarz urodzenia zadzwoni na trzecią wizytę prenatalną.

Podczas wizyty lekarza usłyszysz bicie serca dziecka ze specjalną maszyną ultrasonograficzną Dopplera. Twój lekarz dokona również przeglądu ciśnienia krwi i wagi.

Lekarz może przeprowadzić badania krwi w celu sprawdzenia nieprawidłowości chromosomalnych lub anatomicznych. Jeśli badanie krwi przesiewowe wykazuje pozytywne wyniki, prawdopodobnie przeprowadzisz dalsze badania w celu potwierdzenia, czy Twoje dziecko ma anomalie genetyczne, które mogłyby wpłynąć na rozwój.

Badanie przesiewowe alfa-fetoproteiny w surowicy matki (MSAFP) to badanie krwi przesiewowe krwi Pomaga to ocenić ryzyko płodu wad nerwowych, takich jak rozszczep kręgosłupa i nieprawidłowości w ścianie brzucha.

To testuje poziomy alfa-fetoproteiny (AFP) i pomaga lekarzowi oszacować prawdopodobieństwo prawdopodobieństwa. Nieprawidłowość.

Jeśli nie obawiasz się testów badań przesiewowych, pamiętaj, że nie są to testy diagnostyczne i mają jedynie wskazanie, że testy diagnostyczne są konieczne. Niektóre osoby odrzucają badanie przesiewowe po omówieniu wszystkich opcji ze swoim lekarzem.

Skan anatomii płodu może również odbyć się w latach 18–21 w ciąży. This is a detailed ultrasound scan of the fetal brain, heart, bones, face, spinal cord, and abdomen.

It provides imaging of physical abnormalities, although it will not find every problem.

Skan będzie szukał:

 • Open Spina Bifida
 • Rozszczepiona warga
 • Przepuklina przeponowa
 • Exomphalos
 • anencephaly
 • gastroschisis
 • Poważne nieprawidłowości serca
 • Śmiercionośna dysplazja szkieletowa
 • Trisomia 13, 18 i 21
 • Dwustronna agennezja nerek
 • płeć płodu

Technik wykonujący ultradźwięki lub sonograf, zastosuje żel do twojego brzucha, aby stworzyć, aby stworzyć Dobry kontakt między sondy urządzenia ultradźwiękowego a płodu. Obraz twojego płodu pojawi się na ekranie.

Zapraszamy, aby zabrać ze sobą partnera lub przyjaciela.

Zmiany stylu życia

rozwijające Dziecko powoduje wiele modyfikacji stylu życia, które są niezbędne podczas ciąży i po porodzie.

ogólne zdrowie

Podczas ciąży dbaj o siebie i dziecko. Unikaj w tym czasie alkoholu, palenia i wszystkich innych toksycznych lub nielegalnych substancji. Omów wszelkie przepisane leki ze swoim lekarzem, aby upewnić się, że są one bezpieczne do stosowania podczas ciąży.

Upewnij się, że jesz zdrową dietę i w razie potrzeby przyjmujesz suplementy witaminowe.

Ćwiczenie

Utrzymanie aktywności fizycznej przez całą ciążę jest niezbędne zarówno dla własnego zdrowia, jak i zdrowia płodu.

Jednak w 18. tygodniu kształt twojego ciała będzie się zmieniać. Może się okazać, że utrzymanie rutyny ćwiczeń staje się trudne.

Kobieta, która jest w ciąży, może pozostać aktywna, jednocześnie utrzymując dyskomfort do minimum. Kluczowym czynnikiem jest unikanie nadmiernego wysiłku lub wyczerpania.

Powinieneś być w stanie przeprowadzić rozmowę podczas ćwiczeń podczas ciąży. Jeśli nie oddechujesz, prawdopodobne jest, że ćwiczenie jest zbyt uciążliwe. Ćwiczenia lekkie mogą nadal przynieść korzyści zarówno dla matki, jak i niemowlęcia.

Unikaj intensywnych ćwiczeń podczas ciąży. Ogranicz każdy program ćwiczeń aerobowych, taki jak pływanie, jazda na rowerze, a nawet chodzenie, do 15 minut na trzy sesje tygodniowo.

Następnie możesz stopniowo zwiększać cotygodniowy schemat ćwiczeń do czterech 30-minutowych cotygodniowych sesji.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci czerpać jak najwięcej ćwiczeń podczas ciąży:

 • Rozgrzej przed każdą sesją i ochłodzić się po zakończeniu.
 • Unikaj ćwiczeń w upalnej pogodzie.
 • co to jest lek intenskin Staraj się codziennie angażować się w aktywność fizyczną, nawet jeśli oznacza to tylko spacer.
 • Upewnij się, że pozostajesz nawodnienie Pijąc dużo wody i płynów.
 • Jeśli biorąc udział w zajęciach z ćwiczeń, potwierdź, że instruktor ma pełną kwalifikację do nauczania kobiet w ciąży i jest świadomy etapu ciąży.
 • Pływanie może zapewnić wspaniałe korzyści w czasie ciąży, ponieważ woda może wspierać twoją wagę. Zajęcia akwanatalne mogą być oferowane w lokalnym obiekcie pływackim.
 • Zachowują ekstremalną ostrożność dzięki ćwiczeniom, które stanowią ryzyko upadku, takie jak jazda na nartach, cheridacja lub gimnastyka lub całkowicie ich uniknąć. Upadek może uszkodzić płód.

Unikaj ćwiczeń, które obejmują leżenie płasko na plecach przez długi czas, sport kontaktowy lub długie okresy nurkowania w głębokiej wodzie lub ćwiczeni na dużych wysokościach.

Patrz wszelkie pytania dotyczące ciąży do swojego lekarza.

Zadzwoń do lekarza, jeśli doświadczasz objawów krwawienia z pochwy lub przejścia tkanki, wycieku płynu pochwy, delikatnym lub zawrotnym, niskim krwią Ciśnienie, ciśnienie odbytnicy, ból barku i silny ból lub skurcze miednicy.

 • Pediatria / zdrowie dzieci
 • ciąża / położnictwo
 • Zdrowie kobiet / ginekologii / ginekologii / ginekologii

Contents